Milan

Jmenuji se Milan, do tohoto života jsem se narodil v roce ohnivého koně, ve znamení raka. Žiju již třicetsedm let se spřízněnou duší Kamilou.

Přes dvacet let jsem pracoval ve velkém mezinárodním koncernu. Postupně jsem došel až do pozice, kdy jsem řídil přes 250 lidí. I přes tyto „úspěchy“ jsem poslední dobou cítil, že toto není mé poslání.

Hlavně při našich častých cestách po Asii, hlavně po Indii jsem při různých společných meditacích v klášterech objevoval i jiné cesty života.

I zde v Čechách jsme absolvovali různé víkendy společně s podobně hledajícími lidmi. Velký zážitek byl pro mě například společný víkend spojený s přechodem přes žhavé uhlíky, kde hlavně složení ostatních přítomných mě ukázalo, že v mém hledání nejsem sám.

Největší zlom v mém životě bylo mé první seznámení s pobytem ve tmě. Po vystoupení ze tmy, jsem stále více uvažoval, že současná práce mě vůbec nenaplňuje. Tato nepohoda se začala přenášet i do soužití s Kamilou. Věděl jsem, že musím „vystoupit“ a přesně za rok a tři dni od pobytu ve tmě jsem dal výpověď ve své „stabilní a prosperující“ práci. Úplně se mi ulevilo, opět se vrátil pocit štěstí a svobody. Ve vztahu se vše vyčistilo.

Po dvou měsících odpočinku a načerpání nových sil jsem začal podnikat první kroky k vybudování chaty pro pobyt ve tmě.

Společně jsme s Kamilou založili Brdské slunce – centrum sebepoznání a tvořivosti. Rozšířil jsem tak Kamiliny iniciativy a její přes deset let působení v oblasti alternativního způsobu života o další možnou terapii. Věřím a hlavně to i cítím, že toto je ta má předurčená cesta! Děkuji, že jsem na to v tomto životě přišel.