Co vás čeká

 

ZDE JE PÁR BODŮ, KDY BYSTE MĚLI ZAČÍT UVAŽOVAT O TERAPII TMOU:

•          Pociťuji vnitřní neklid a nervozitu.

•          Zjišťuji, že mi v životě něco schází, ale netuším, co by to mohlo být.

•          Terapie tmou mě láká, i když nevím z jakého důvodu.

•          Špatně spím a vstávám unavený.

•          Prožil jsem nějaký osobní silný zážitek a nyní chci být sám.

•          Vyzkoušel jsem již mnoho různých věcí, ale uvnitř jsem stále prázdný.

•          Cítím se přetažený, unavený a potřebuji „vypnout“.

POLOHA CHATKY

Terapie tmou probíhá v nově postavené chatce, která je dokonale zatemněna. Chatka má rozměry 4,5 x 4 m (velký dostatek místa i pro cvičení) a nachází v prostorách rozlehlé zahrady blízko potoka. Jak je známo, u tekoucích vod je vyšší koncentrace pro tělo prospěšných negativních iontů.

Naše obec se rozléhá na okraji Brdských lesů na jejichž konci je pouze provoněný les. Atypické uspořádání naší obce připomíná Šumavu, kdy kolem rozestavěných domů se nachází rozlehlé volné pláně. Díky okolním lesům budete pociťovat oázu klidu s čistým vzduchem a krásnou přírodou. Chatka je postavena na přesně vyměřené ploše bez rušivých geomagnetických zón.

VYBAVENÍ

Pro váš komfort a příjemný pocit je celá chatka postavena ze dřeva. Vnitřní palubky, jsou zároveň ošetřeny pouze přírodním lněným olejem. Prostory jsou odizolovány a  připraveny k celoročnímu užívání.

Nebojte se, že budete trpět hladem a žízní. Chatka je vybavena předsíní s policí, kam je jednou denně v nepravidelný čas přinášena strava a pití na celý den.

V další místnosti se nachází postel s peřinou, polštářem i polštářkem, deka, noční stolek, jídelní stůl a židle, podložka (na meditaci či cvičení), žebřiny k protažení těla a sedací vak pro uvolnění. Speciálně upravený přehrávač s flash diskem pro poslech meditační hudby, je možno si přinést vlastní nahrávky.

Další místnost obsahuje sprchový kout, umyvadlo a WC. Voda je z naší studny a dle hygienického rozboru se jedná o kvalitu kojenecké vody. Bude zde k dispozici ručník, osuška, mýdlo. Ostatní hygienické potřeby si vezměte své!

Odpad z koupelny odchází do čističky, kde se voda po úplném procesu vyčištění vrací zpět do blízkého potoka. Z toho důvodu prosím nevhazujte do odpadu různé tampony nebo hygienické ubrousky. Myslete na přírodu! Používáme toaletní papír, který je snadno rozložitelný a bude zde samozřejmě k dispozici.

Vytápění je zajištěno pomocí přímotopu. Přívod a odvod vzduchu je řešen speciálními ventilátory.

Pro Váš příjemný pobyt je dále v chatce k dispozici: aromaterapie, tibetská miska, bubínek, protihluková sluchátka pro absolutní ticho nebo špunty do uší, papírové kapesníčky. Pro zachycení Vašich myšlenek a pro tvůrčí činnost blok a tužka.  Dále je zde pro možnost kreslení sada pastelek a papír. Nebojte se být kreativní a dejte průchod Vašim nápadům.

Po předchozí domluvě je možnost provonění chatky během vašeho pobytu vonnou tyčinkou. Uklidňující vůně je do chatky vpouštěna s čerstvým vzduchem přímo ve vzduchotechnice bez toho, abychom vás rušili v pobytu.   

Chatka je také vybavena zařízením "Awozone", které se zapíná vždy po odchodu každého klienta a po dobu 40 minut generuje ozon, který dezinfikuje prostředí.                                                                       

Našim hlavním cílem, je Váš maximální komfort a pohodlí. Oceníme tedy Vaši zpětnou vazbu, ať víme, na čem máme ještě zapracovat. Chatka bude pro Váš lepší pocit uzamčena, v případě, že chcete mít během pobytu odemčeno, tak se stačí předem domluvit. Pro případ nouze je ve speciální schránce uvnitř chatky: baterka a klíč.   

Při plánování vašeho příjezdu a odjezdu od nás zvažte způsob dopravy. Dle zkušeností některých klientů je lepší zvolit dopravu vlakem nebo autobusem. Z nádraží pro vás samozřejmě přijedu i vás odvezu. Po pobytu ve tmě můžete být první den "na světle" ještě stále v pravé (uvolněné) hemisféře a řízení auta může být pro vás obtížnější.

STRAVA BĚHEM POBYTU

Doporučená strava během terapie je vegetariánská, ale kvůli pobytu ve tmě nemusíte měnit Vaše stravovací návyky. Vyjdeme Vám maximálně vstříc a připravíme Vám dle Vašich požadavků i lehkou stravu obsahující drůbež a ryby či stravu veganskou. Během pobytu je možný i půst, ale pro nováčky v terapií tmou se nedoporučuje.

K přípravě jídel nepoužíváme mikrovlnou troubu ani elektrický nebo indukční sporák.

V chatce je k dispozici termoska s čajem. Po domluvě možnost bylinek z blízkého brdského čistého okolí či ovocný čaj.

Strava je donášena jedenkrát za den v nepravidelný čas, aby tělo ztratilo pojem o čase a tím měla terapie silnější účinek. Z vlastní zkušenosti vím, že člověk již v prvních dnech ztratí pojem o čase a tím dochází k prohloubení kontaktu se sebou samým.

Vzhledem k tomu, že bydlíme na vesnici, tak se v naší stravě jistě objeví i lokální suroviny: domácí vejce, ovoce i zelenina dle ročního období. 

V případě, že jste se rozhodli pro terapii tmou, tak Vás poprosíme o provedení rezervace a o následnou platbu minimálně poloviny ceny pobytu, teprve potom je Váš termín závazně zarezervován.

 

Důležité  je, abyste těsně před odjezdem nezapomněli na:

•          Oznámení termínu pobytu doma nebo nějaké své blízké osobě.

•          Oznámení v práci, že nebudete určitý čas přítomen na mobilu a emailu.

•          Sbalit si s sebou pohodlné oblečení a nějakou osobní věc, kterou máte rádi.