Léčení vibrací a zvukem

FONOFORÉZA- LÉČENÍ VIBRACÍ A ZVUKEM

Metoda terapeutickách ladiček- fonoforéza mi naprosto upoutala.

Terapeutické ladičky se rozezní a přikládají se na tělo (čakry, akupunkturní body).

Mají schopnost změnit naše vnitřní rozpoložení tím, že pomocí zvukových vibrací dokáží harmonizovat mysl, emoce i celé tělo. Náš nervový systém, stejně tak jako struny hudebního nástroje, reaguje a vibruje se zvukem ladičky. Tak jako můžeme naladit klavír, tak i naše tělo můžeme naladit na optimální fyzickou rovnováhu. Téměř okamžitě se ocitneme ve stavu velmi hluboké relaxace a mysl bude v absolutním klidu. Při používání ladičky je léčivá nejen vibrace, která je cítit, ale i zvuk, který vydává.
Navozuje stav hluboké relaxace během pár vteřin, okamžitá pomoc od stresu, zlepšení proudění krve, posílení imunitního systému, plné propojení těla a mysli, nebo probuzení do vyšších stavů vědomí. Proto si myslím, že jsou vhodné především pro ty klienty, kteří si chtějí odpočinout, zrelaxovat se a současně si nechají vyladit sami sebe.

Jak probíhá sezení?

Většinu času klient leží v klidu na lůžku, poslouchá meditační hudbu a nechává se unášet vibracemi rozezvučených ladiček, které přikládám na tělo klienta. Klient je při této terapii oblečen, vhodné je pohodlné oblečení z přírodních materiálů.

Mým cílem při této metodě je dopřát klientovi hlubokou relaxaci a zklidnění.
Samozřejmě pro správné použití potřebuji zpětnou vazbu klienta. Můžeme si také povídat o tom, co klienta trápí a ráda naznačím kudy jít.

Metoda je vhodná po kineziologickém odblokování, nebo jako samostatná relaxační metoda, která nám léčí tělo i duši.